רכישת תמונות באינטרנט – כמה זה יעלה לכם?

לפני שנתייחס לשאלה המרתקת, כמה עולה רכישת תמונות באינטרנט, רצוי להסביר נקודה מהותית. למה בעצם צריך לרכוש תמונות באינטרנט, כאשר כל אחד יכול להעתיק בין רגע כל תמונה, מכל אתר שיש? הסיבה שאנו מדברים על רכישת תמונות באינטרנט היא ששימוש בתמונה ללא קבלת רשות, עלול להיחשב להפרת זכויות יוצרים.

מדובר בעבירה שניתן לתבוע בגינה בבית המשפט. אז אחרי שקבענו שמי שלא רוצה להסתבך, רוכש את הזכויות להשתמש בתמונה באתר, בבלוג, בספר או בכתבה עיתונאית, אפשר לעבור לסוגיות העלויות.

שימוש נרחב אונליין – אפשרי במנוי

גופים עסקיים או אחרים, שעושים שימוש במספר עצום של תמונות משתנות, עשויים להביע עניין בהסדר של מנוי. גופים כמו אתרים מסחריים, עיתונים מקוונים (או לא מקוונים), מעצבים גרפיים, בתי ספר לאומנות, לרוב הדרך המשתלמת ביותר עבורם תהיה לרכוש מנוי. אך מחירו של המנוי איננו אחיד לכולם. השאלה היא כמה תמונות אתם מעריכים שתצטרכו לכל יחידת זמן.

אם השימוש הוא באונליין בלבד, עשוי המחיר להיות זול יותר לעומת שימוש בתמונות שנדרשות לפרינט (דפוס, לא אונליין).

תשלום בשיטת הקרדיט

אמנם רכישת תמונות באינטרנט בצורה של מנוי חודשי היא המשתלמת בחישוב של מחיר לכל תמונה, אך לא תמיד זו האופציה הטובה ביותר לרוכש. לדוגמא, אם מדובר באתר אינטרנט שזקוק לתמונות חדשות רק לעיתים רחוקות או שמדובר במעצב גרפי פרילנס עם מאגר לקוחות מצומצם, ישנה שיטת תשלום כדאית אחרת. בשיטה זו המשלם מפקיד סכום רצוי לאתר ומקבל קרדיט. התשלום לכל תמונה נעשה על ידי נקודות קרדיט המוצמדות לכל תמונה.

בשורה התחתונה, אפשר להתרשם ממדיניות התשלום בכמה מאגרי תמונות שונים וכך למצוא את העסקה הכדאית בשבילכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *