בניית קישורים

הדר טוינה: חשיבותם של בניית קישורים

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בתחום של שיווק באינטרנט ובפרט קידום אתרים, הוא בניית קישורים, ואם אפשר קישורים בחינם מה טוב… 

מדובר בעניין לא פשוט, יש שיאמרו שגם מדובר בעבודה מאוד משעממת, אך יש לה משמעות רבה לקידום האתר וגוגל מתייחס בחשיבות רבה לנושא. זה אחד התחומים אשר נכחו מהיום בו, גוגל מאז עלתה לאוויר העולם והחלה להציג את הנושא של קידום אתרים אורגני ועד היום.  

עבודה של בניית קישורים, היא סוג של עבודת מכירות. המקדם מוכר את האתר שלו או אתרים אחרים שברשותו למקדמים אחרים, במטרה לסגור איתם עסקה במהלכה הוא יקבל קישור והם יקבלו קישור בחזרה. נדגיש, זה לא יכול להיות קישור הדדי בין שני אתרים, זה חייב לעבור דרך אתר שלישי. על מנת ליהנות מבניית קישורים איכותית, מומלץ לעבוד עם גורם מומחה כמו הדר טוינה. 

צריך גם להדגיש, מעבר לעניין של "המכירה", הרי יש פה עניין נוסף והוא, בשביל לקבל קישור איכותי, צריך לבחון את סוג ואיכות האתר, וכן הוא צריך להיות דומה בתחום בו הוא עוסק, לאתר אליו הוא מפנה את הקישור. 

מדוע בניית קישורים היא דבר חשוב?

כאשר אתר מקבל קישור מאתר אחר, זה מלמד את גוגל על החשיבות שיש לאתר. בעיניי גוגל, זה אומר שהאתר הוא חזק ואיכותי, ולכן אתרים אחרים רוצים להיות מקושרים אליו. מעבר לזה, הרי שגוגל לומד מכך, שהאתר מספק אופק רלוונטי, נוסף, לגולש. כלומר, הוא מספק לו אפשרות להגיע לאתרים אחרים שיכולים לספק לו מידע איכותי. 

ישנם פרמטרים שונים לבניית קישורים, וחשוב לעבוד על פי הפרמטרים האלה (ראו הסבר באתר מלך הקישורים), אחרת כל התהליך יתבצע בצורה לא נכונה ועלול לפגוע באתר שמקבל את הקישור וכן באתר שמספק את הקישור. מעת לעת, גוגל משנה את הפרמטרים בשביל להפוך את התהליך להרבה יותר איכותי. כאמור, גורמים מומחים כמו הדר טוינה, יודעים כיצד לבצע את התהליך בצורה נכונה. 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *