החלפה של מערכת אינטרקום בבית משותף – האם זה מסובך?

מערכת אינטרקום בבית משותף תורמת רבות לתחושת הביטחון של הדיירים ומורידה מאוד את הסיכויים לפריצה ולשוטטות של מבקרים מזדמנים והומלסים בחדרי המדרגות.

לכן היא הפכה לפופולרית ונפוצה כל כך. דרכה ניתן למנוע כניסת אנשים שאינם רצויים, מטרידנים פוטנציאליים וגנבים. בבתים משותפים מותקנות מערכות אינטרקום שונות, ועם השנים הן מתבלות ודורשות החלפה.

המשך שימוש במערכות אינטרקום שאינן מתפקדות עלול לגרום לכניסת גורמים שאינם רצויים ולפגיעה בביטחון הדיירים ולכן רצוי להחליף אותן מיד כאשר מתגלות בעיות שאינן ניתנות לתיקון תמורת סכום סביר. החלפה כזו מיועדת לאנשי מקצוע בלבד ואין צורך לנסות לבצע אותה בכוחות עצמכם.

סוגי המערכות העיקריים

מערכות אינטרקום מתחלקות לשלושה סוגים עיקריים: אודיו וידיאו וברקת כניסה. במודל הראשון הקשר בין הדייר למבקר הוא באמצעות דיבור. החיסרון הגדול הוא שאנשים עשויים לא לענות לשאלת זיהוי והדייר יכול בתגובה לפתוח להם ולהיתקל בגנב.

אפשרות זאת ממשית במיוחד עבור אנשים מבוגרים עם בעיות שמיעה. כמו כן נוכלים עשויים להתחזות לאנשי מכירות או בעלי מקצוע שהגיעו לבניין לפי "הזמנה". מערכת הוידיאו מאפשרת לדייר לראות במצלמה את פניו את המצלצל באינטרקום ולמנוע כניסת גורם שאינו רצוי, ולכן הן יקרות יותר אבל מעניקות יתרון גדול בהשוואה למערכות אודיו.

סוג נוסף הוא מערכת בקרת כניסה, שבה המצלצל יכול להקיש קוד סודי ולהיכנס לבניין. מקרה זה עדיף עבור קרובי משפחה מורשים בזמן שהדיירים אינם בבית.

פנייה לחברה אמינה

החלפת מערכת אינטרקום בבית משותף אינה עניין מסובך, אבל מחייבת הזמנת אנשי מקצוע, שיפרקו את הפאנל והחוטים הישנים ויחליפו אותם בחיבורים של המערכות החדשות. כל זאת בתמורה למחיר שעומד בתקציב שלכם.

> מידע מקצועי והמלצות נוספות ניתן לקבל באמצעות אתר ZBM!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *