מהי חתימה אלקטרונית?

תעודה אלקטרונית היא מעין אישור לתיקוף זהותו של בעליה. החתימה האלקטרונית מונפקת על ידי צד שלישי בעל הסמכה לכך ומאושרת דיגיטלית. הגוף המוסמך לכך קבל את אישור המדינה לאחר שעמד בהתחייבויות שונות כלפיה. הוא קרוי גוף מאשר והחתימה, לכן, מקובלת על ידי רשויות המס, מערכת המשפט ועוד. היא מקבלת גם תוקף חוקי במדינות אחרות. לעומתה, חתימה אלקטרונית שלא הופקה על ידי גורם מאשר אינה תקפה משפטית.

ממה מורכבת חתימה אלקטרונית?

הטכנולוגיה מבוססת על תיאורית ההצפנה של המפתח הציבורי אשר יש בו שני מפתחות משלימים. מפתח ציבורי ומפתח פרטי אשר ניתן להשתמש בהם רק יחדיו. מפתחות ציבוריים הם נחלת הכלל והקהל הרחב מכיר אותם ואילו מפתח פרטי מצוי רק בידי בעליו. הוא נשמר אצלו באופן בטוח. ניתן לאמת בהצלחה כל נתון שנחתם באופן דיגיטלי באמצעות מפתח פרטי רק על ידי השימוש במפתח הציבורי המשלים שלו. כאשר גורם מוסמך מנפיק תעודה אלקטרונית הוא מוודא שהבעלים הוא אכן האמיתי ולא מזויף. תוקף התעודה הינה רק לפרק זמן שצוין בה. היא כוללת פרטים אודות תהליך התחלה והתפוגה.

להפקת חשבוניות דיגיטליות>>>

שימוש חשוב

חתימה אלקטרונית מקובלת מאוד בתוכנות חשבונאיות אשר מונפקות על ידי חברות שונות. תוכנה לניהול עסק וחשבונאות מייעלת מאוד את הפעילות בעסק וניתן באמצעותה להנפיק חשבוניות מס וקבלות המוכרות לצורך מס. העובדה כי הן נחתמו דיגיטלית מקובלת על ידי רשות מס הכנסה ומס ערך מוסף. המערכת מנפיקה אף דו"חות אחרים המיועדים לצרכים פנימיים, ללקוחות, לרשויות המס ועוד. מומלץ לקבל שירות מחברה בעלת מוניטין בתחום. היא בעלת ידע רב וניסיון עשיר המגיעים ממתן שירותים מוצלחים ללקוחות שונים לאורך השנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *